Poznaj nas

O nas

Po długiej drodze w zdobywaniu wiedzy oraz doświadczeń w kraju i zagranicą, postanowiliśmy wrócić tutaj by współtworzyć nasze miasto. Z początkiem 2019 roku rozpoczęliśmy tworzenie pierwszego w Czarnkowie żłobka Montessori, który przyjął pierwszych wychowanków we wrześniu 2019r.
W centrum naszego pięknego miasta powstała przyjazna placówka, w której dzieci otoczone miłością i szacunkiem rozwijają się w swoim własnym tempie, w odpowiednio przygotowanym otoczeniu. Jest to miejsce, gdzie w spokojnej i domowej atmosferze tworzą swoje pierwsze relacje społeczne, zdobywając jednocześnie pierwsze samodzielne umiejętności.

Żłobek stworzyliśmy z miłości do dzieci, którym poświęcamy znaczną część życia.
Całe doświadczenie, które wykorzystaliśmy do zorganizowania tego miejsca, oparte zostało na wnikliwej obserwacji dzieci, bezpośredniej pracy z najmłodszymi, jak również na analizie niesamowitej ich aktywności i chęci poznawania całego Wszechświata.

„Czas jest nieskończenie długi, a każdy dzień jest naczyniem, do którego można bardzo dużo nalać, jeśli naprawdę chce się je wypełnić.”

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Rodziców, którzy jak my, zakochali się w filozofii Marii Montessori, postanowiliśmy pójść o krok dalej.

Zamarzyliśmy, aby towarzyszyć naszym maluszkom w dalszej edukacji, dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby umożliwić dzieciom kontynuację nauki w grupie przedszkolnej. Od września 2021r. mamy nadzieję spotkać się ze starszakami na pierwszych zajęciach, w pierwszym czarnkowskim przedszkolu Montessori.

Dziecko dąży do niezależności poprzez pracę: do niezależności ciała i umysłu. Jest mu obojętne co wiedzą inni: chce samo się uczyć samodzielnie doświadczać w środowisku i wchłaniać je zmysłami dzięki własnemu, osobistemu wysiłkowi.”
Wzorując się na zasadach pedagogiki wspaniałej doktor Marii Montessori, jako troskliwi obserwatorzy nie będziemy  uczyć dzieci samodzielności. Po prostu pozwolimy im rozwijać się samodzielnie, ułatwiając wykorzystanie potencjału i możliwości rozwojowych dziecka.

Wzorując się na zasadach pedagogiki wspaniałej doktor Marii Montessori, jako troskliwi obserwatorzy nie będziemy uczyć dzieci samodzielności. Po prostu pozwolimy im rozwijać się samodzielnie, ułatwiając wykorzystanie potencjału i możliwości rozwojowych dziecka.
Aby umożliwić wszechstronny rozwój intelektualny i emocjonalny oferujemy:

  • pełnych pasji, doświadczonych wychowawców,
  • otwartość i współpracę z opiekunami naszych wychowanków,
  • prowadzenie zajęć metodą Marii Montessori,
  • indywidualne podejście do każdego dziecka,
  • przyjazną adaptację,
  • oryginalne, niebanalne pomoce dydaktyczne wykonane z wysokiej jakości materiałów, głównie drewna, precyzyjnie przygotowane, aby pobudzać dziecięce zmysły i zachęcać maluchy do pracy z nimi,
  • przestronne, słoneczne wnętrza w stonowanych kolorach, urządzone tematycznie i wyposażone w materiał dydaktyczny, podzielony według działów na:
  • doskonałą lokalizację,
  • pyszną, domową kuchnię,
  • codzienne przebywanie na świeżym powietrzu.

Ponadto proponujemy zajęcia dodatkowe, realizowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami i zainteresowaniami dziecka m.in: zajęcia ruchowe, kreatywne, kulinarne, logopedyczne (gimnastyka buzi i języka), języków obcych.

Zapraszamy do kontaktu
Zespół  „Małych Stópek”

Przed nimi cały świat!
Razem pomóżmy im go odkryć!