Przedszkole

Przedszkole

Jesteś w miejscu, gdzie dziecko jest w centrum wydarzeń. Wszystko co się będzie działo w przedszkolu, jest planowane z myślą o dzieciach.
Zależy nam na bezpiecznym miejscu z duszą, umożliwiającą rozwój zgodny z indywidualnymi potrzebami dzieci. Pragniemy , aby nasze przedszkole nie było zwykłą placówką a domem dziecięcym, w którym każdy czuje się swobodnie i chętnie chce wracać.
Pierwsze sześć lat naszego życia jest niezaprzeczalnie ważnym przedziałem czasowym, który stanowi fundament, naszą bazę na przyszłość. Od sposobu motywacji, wsparcia oraz doświadczenia dziecka zależy z jakim bagażem wejdzie w dorosłość. Wierzymy, że każde dziecko ma wewnętrzny potencjał, który my dorośli jedynie pomagamy odkryć.
Wzorując się na przedszkolach skandynawskich nie wyobrażamy sobie dnia bez pobytu na świeżym powietrzu, gdyż kontakt z naturą uważamy za niezbędny w prawidłowym rozwoju małego dziecka.
Co nas wyróżnia?
Przedszkole Małe Stópki na tle tradycyjnie prowadzonej placówki wyróżnia się innowacyjnym podejściem do edukacji i wychowania dzieci do 6 r ż. Dlatego też dbając o ich potrzeby nieustannie się szkolimy, aby udoskonalać naszą pracę na rzecz najmłodszych.

„Kochać dziecko to znaczy służyć mu, jak daleko to możliwe”

Maria Montessori

Oprócz filozofii Marii Montessori bazujemy również na unikalnym zestawie pomocy dydaktycznych, które cieszą się olbrzymim powodzeniem nie tylko wśród pedagogów, ale i rodziców.

Nasze materiały:

  • pozwalają na samodzielną pracę dziecka,
  • są estetyczne i trwałe,
  • posiadają element kontroli błędu- dziecko samo sprawdza poprawność wykonanej pracy,
  • uwzględniają zasadę stopniowania trudności,
  • są dostosowane do potrzeb rozwojowych dziecka,

Pomoce montessoriańskie w przedszkolu podzielone są na kilka działów, które odpowiadają pojawiającym się w tym wieku „wrażliwym fazom”.

W naszej sali znajdziecie:

  • praktyczne ćwiczenia dnia codziennego: realne przedmioty do manipulowania, które powodują usamodzielnianie się dziecka, wzrost jego koncentracji oraz precyzji ruchów,
  • materiały sensoryczny: wprowadzający w świat wymiarów, kształtów, powierzchni i brył,
  • materiały z zakresu edukacji językowej: wprowadzający w sztukę pisania, czytania, rozwijający mowę dziecka,
  • matematyka: w przystępny, ukonkretniony sposób tłumaczący świat matematyki (działań matematycznych),
  • wychowanie kosmiczne wychodzące globalnie naprzeciw zainteresowaniu dzieci z otaczającym je światem: biologią, geografią, historią, nauką o Ziemi.

Przed nimi cały świat!
Razem pomóżmy im go odkryć!